Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zorlanmadan Kolay Kilo Vermek İçin Öneriler

Herkes bir yerlerde fazla kilolarından kurtulma mücadelesi veriyor. Ancak, pratik bir şekilde uygulanabilen, basit önerilerle fazla kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için yiyecek alışverişinde ve yemek yeme alışkanlıklarınızda birkaç noktayı değiştirmek yeterli olacaktır.

Yanınızda Yiyecek Taşıyın:

Kilo vermeyi istikrarlı bir şekilde istiyorsanız, öğle yemeğinizi ofise götürmeyi alışkanlık haline getirin. Yapılan araştırmalar dışarıdan sipariş edilen öğle yemeği miktarının evde öğle yemeği hazırlayıp getirdiğiniz yemekten tam %60 daha fazla olduğunu gösteriyor.

Sevgilinize Yemekte Öncelik Tanıyın:

kadınlar, araştırmalara göre farkında olmadan sevgililerin beslenme alışkanlıklarını taklit eğilimindedirler. bu hareket de onların önceki diyetlerine oranla daha fazla miktarda yemek yemelerine neden oluyor. Bu sebeple, yemeğe gittiğinizde başlangıçta gelen soğuk mezeleri erkek arkadaşınızın tatmasına müsaade edin. Daha sonra siz atıştırın. Bunu alışkanlık haline getirirseniz, önceki gibi yediğiniz miktar azalacaktır.

Midenizi ‘ Happy Hour’a Alıştırın:

İş çıkışlarındaki happy hour saatlerinde tüketilen bir içecek ya da alkol, kan şekerinizin aniden düşmesine neden olabilmektedir. Bu da yanında yüksek kalorili yiyecek atıştırma isteği getirir. Dışarıda takılmaktan kaçınamıyorsanız, fazla kalori almanıza sebep olabilecek şeyler tüketmemeye özen gösterin.

Egzersizden Sonra Ağır Yemek Yemeyin:

Kimi insanlar, spor yaparken harcadıkları kaloriyi hesaplayıp, rahatlıkla egzersiz sonrası büyük porsiyon yemekler yiyebiliyorlar. Egzersiz sonrası büyük porsiyonlar yemek yeme eğilimini arttırır. Egzersiz sonrasında krakerin üzerine yer fıstığı ezmesi sürerek açlığınızı yatıştırabilirsiniz.