Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zeytinyağı Ve Bin Bir Derde Deva Mucizevi Faydaları

Eski çağlardan bu yana kullanılan ve bir şifa kaynağı olarak ve hala etkisini sürdüren zeytinyağı, zeytinden elde edilen yeşil renkli bir yağdır.

Hatta bazı Avrupa ülkelerinde çok kıymetli görülmekte eczanelerde dahi satılmaktadır. Bundan dolayı bizlerde zeytinyağı ne denli bir mucize olduğunu bilmeli ve daha fazla tüketmeye özen göstermeliyiz.
İşte zeytinyağının faydaları:

Özellikle çocukların beyin gelişimini destekleme son derece etkilidir. Doku ve organların genç kalmasını sağlar. Yapılan araştırmalar kalp krizi riskini düşürdüğünü göstermektedir. İdrar yollarında iltihaplanma temizlenmesini sağlar. Anemiye yani kansızlığa iyi gelir. Tansiyon düşürme etkilidir. Romatizmaya karşı iyi gelir. Mideyi rahatlatıcı etkiye sahiptir. Doğum çatlaklarının oluşmasını önler. Safra taşı risklerini azaltır. Unutkanlığın önlenmesinde etkilidir. Bağırsakların aktif çalışmasını sağlayarak hazımsızlığın giderilmesini sağlar. Alkolün verdiği sarhoşluğu azaltır. Saçlarda kepek oluşumunu azaltır, dökülmeyi önler. Romatizmal ağrıları hafifletir. Tırnakları güçlendirir. Osteoporoz gibi kemik hastalıklarının oluşumu önler. Midedeki asidi azaltır.