Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zayıflatan Salata Tarifleri: Zayıflatan Salatalar

Fit olmak ve kilo vermek için sağlıklı bir yiyecek olan salata yemeği seçiyorsanız, sürekli aynı yeşillikleri yemekten sıkılmış olabilirsiniz. Ayrıca salata konusunda da yeniliğe ihtiyacınız var demektir.
Siz evereceğimiz salata tarifleri, bol çeşitliliği ile ve lif ve protein açısından zengin oluşuyla tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra fazla kalori almanızın da önüne geçecektir.

İşte zayıflatan salata tariflerimiz:

Izgara Tavuk ve Buğday Salatası

; içerdiği sebze, meyve ve protein ile bu salata tok kalmanıza yardımcı olacaktır. İhtiyacımız olan kalsiyumu ise içine eklediğimiz yoğurttan alabiliriz.
İçindekiler;
Buğday, defne yaprağı, ıspanak, yeşil elma, kırmızı biber, salatalık yoğurt, hardal, tavuk göğsü, tuz, karabiber, yeşil soğan.
Kalorisi ise 332

Fasulyeli Salata

; ızgarada ısıtılmış pide ve taze bitkiler salataya otantik bir hava katmaya yetiyor. Salatanın lif oranını ise fasulye arttırıyor.
İçindekiler;
Sirke, hardal, kekik, zeytin yağı, biber, kuru fasulye, çeri domates, zeytin, tahıllı pide, hellim peyniri.
Kalorisi ise 301

Havuç ve Naneli Kuzu Eti Salatası

; selenyum minerali açısından kuzu eti, çok zengin bir et türüdür ve aynı zamanda güçlü bir protein kaynağıdır.
İçindekiler;
Küçük doğranmış, haşlanmış ve ızgaralanmış kuzu eti, sarımsak, tuz, biber, yoğurt, limon suyu, tarçın, acı kırmızıbiber, havuç, taze nane, kuru üzüm, yeşil soğan.
Kalorisi ise 227

Izgara Biftek ve Ispanak Salatas

ı; merada yetişmiş hayvandan elde edilen biftek, omega 3 yağ asitleri bakımından zengin iken, ıspanak ise kalp sağlığında önemli bir rol oynayan folik asit deposudur.
İçindekiler;
Ispanak, zeytinyağı, sarımsak, limon suyu, düşük sodyumlu soya sosu, kırmızı soğan, ızgara biftek, kişniş, tuzsuz fındık.
Kalorisi ise 260