Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zayıflatan Ek Basinler: L-Carnitine ve Cla-500

Proteini her kişi kilosuna göre almalıdır. Mesela 55 kiloya sahip bir vücudun günlük alması gereken protein 55 gr’dır. Ancak spor yapan bir vücut protein ihtiyacını arttırıyor. Bu açıkta kalan protein ihtiyacını normal besinlerle sağlamak da güçleşiyor. Eğer normal besinlerle karşılanmaya çalışılırsa da yağlanma ve kolesterol riski de artıyor. Bu nedenden dolayı da kalorisi daha aza indirilmiş ve sıkılaştırılmış besin tiplerinin tercihi daha doğru oluyor.

Doping ürünlerinin bazıları iç organları zedeleyerek, aşırı kıllanmaya neden olabiliyor. Ancak bu tarz ek besinler alındığında herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmıyor. Ancak yine de insan vücut ve tepkileri farklı olduğu için tepkileri de farklı olabiliyor. Her durum da bir doktora danışılarak kullanılmasında fayda var. Bir rahatsızlığı olup, özel hassasiyeti olan kişilerce de kullanılmamalıdır.

Sağlık kurumlarında genellikle karşılaşılan sıkıntılar eczanelerde satılan yağ yakıcılardan kaynaklanıyor. Kulaktan dolma bilgilerle reçeteyle satılan ürünler kullanılmamalıdır. Sadece bir yakınınız kullanıp zayıfladı diye alıp kullanmak hem sağlığınıza zarar veriyor hem de her vücut aynı tepkiyi vermiyor.

L-Carnitine:

Bu bir yağ asididir. Vücudun üretemediği şeylerin dışarıdan alınan bu gibi ürünlerle karşılanmasıdır. Aynı zamanda vücutta bulunan yağların parçalanmasına neden oluyor.

Spordan önce alınması en doğru olanıdır, aksi takdirde spor yapmadan kullanılması hiçbir fayda sağlamamaktadır.

CLA-500:

Günde 3 kez yemeklerden evvel kullanılan bu besin, karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor. Bu ürünü kullanırken 3 öğün yemek yeme zorunda kaldığınızdan dolayı öğünleriniz de düzene girmiş oluyor. Aç kalıp kilo verme gibi bir hataya düşmenize engel oluyor. Zayıflama isteğiyle günde 1 öğüne düştüğünüzde metabolizma da yavaşlıyor. Ancak bu ürün metabolizmanın hızlanması için de idealdir.