Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zayıflamayı Destekleyen 7 Değişik Etken

Gerçekten zayıflamak isteyenler sağlıklı beslenme ve egzersize önem vermeli.

Son yılda yapılan değişik araştırmalara göre zayıflamayı ve kilo vermeyi kolaylaştıran farklı etkenler ortaya çıkmıştır. Aklınıza en gelmeyecek en tuhaf bu etkenler nelerdir?

Düzenli olarak nane kokusu almak. Nane ekstreli sakız ve şekersiz nane drajeleri çiğnemek ve nane kokusu açlığı bastırıyor, iştahı kesiyor. Kilo alımını durduruyor.

Doğru renkleri bilmek ve kullanmak. Mavi sakinlik verir, kırmızı iştahı keser. Tabaklarda ve mutfakta yemekle ilgili objelerde kırmızı rengi kullanın.

Sonhabar aylarında yemek alışverişini daha sık yapıyoruz. Özellikle alışveriş zamanlarında kredi kartıyla yiyecek alışverişinden uzak durun. Nakit alışverişte daha ölçülü oluyoruz.

Çikolata. Tatlı şeyler canımız çektiğinde bitter çikolatadan bir parça alalım. Abdominal karın yağlarını da dengeler.

Yatak odasını dengelemek. Oda sıcaklığını artırmak ve azaltmak yani uykuyu sıcak ya da soğuk bir odada sağlamak kalori alımını etkiliyor. Soğuk odada yatanlar daha çok kalori istiyor ve alıyor.

 

Görsellikten yardım almak. Zayıf halinizin fotoğrafını buzdolabına ve yatak odanıza asın. Yemek vakti bu resme baktıktan sonra iştahınızda değişim olacaktır.