Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zayıflama Egzersizleri

En etkili yol, göbek eritirken egzersiz yapmaktır. Şimdi vereceğimiz hareketleri de düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.
Öncelikle sırtınız yere gelecek biçimde uzanın ve bacaklarınızı aynı konuma getirin. Başınızı da ellerinizle tutarak destek sağlayın. Sonra ilk olarak göğüs kafesinizi havayla doldurup, bu havayı nefesiniz ile boşaltırken yalnızca karnınıza doğru kaldırın.

Bu işlemi 20 defa tekrar tekrar uygulayın.
Bulunduğunuz pozisyonu bozmadan vücudunuza, ayaklarız dik olacak konumda olacak biçimde havaya kaldırın. Ayak bileklerinizi ellerinizle tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın bu hareketi yaparken zorlandığını hissedeceksiniz. Bu işlemi de 20 defa tekrar tekrar uygulayın.
Yan uzanıp, bir kolumuz yere bakacak şekilde yatıyoruz. Gergin bir biçimde dışta kalan bacağınızı yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Bu hareketle beraber karın kaslarınızın zorlandığını hissedeceksiniz. Bu harekette karnınızın gergin ve içe çekilir olasına dikkat ediniz.

Bu hareketi diğer kolunuzun üzerinde iken de uzanarak yapınız. 20 defa bu işlemleri uygulayabilirsiniz.
Bunları yanı sıra;
Akşam yemeği sonrasında tüketilen tatlı miktarını sınırlandırın.
Karın bölgesinin yağlanmasına alkol ve sigara da sebep olmaktadır. bu nedenle uzak durun.
Spor gibi sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı yağlanma hızınızı düşüreceği için diyetisyen kontrolünde kendinize uygun bir beslenme programı yapmak size yardımcı olacaktır.
Nerde olursanız olun, fast food yemekten uzak durun. Bu besinler kilo almanızın yanı sıra kalp ve damar sağlığınızı da bozmaktadır.