Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Zaman Harcamadan Güzelleşmenin Basit Yöntemleri

Şampuan kullanmayın. Hem sağlıksız ve güzelliği kapatıyor hem maddi açıdan bir külfet.

Hele zamanı dar olanlara doğal bir bakım kremi ya da organik sabunla kökten uca saçlarınızı yıkayıp nemini alın. Sonra nemliyken hafif bir topuz yapıp çıkın.

Nemlendirici zamanı. Özellikle neme ihtiyacımız olan soğuk kış aylarında cilde ve saça gereken nemi verin. Su bazlı formülleri deneyin. Bol su için ve sulu gıdaları tüketin.
İki adımı birleştirin. Kapatıcınızı nemlendirici özellikli alın ki dar zamanlarda ikisini aynı anda uygulamış olun. Yüzünüze eşit uygulayın.

One-stop ürünlere yönelin. Yani tüm makyaj malzemelerini bir palette toplayan ürünleri alın. Ne nerede aramaya gerek kalmasın. Kremsi dudak, yanak ve göz ürünlerini deneyin. Renkleri daha vurgulayıcı ışıltılı ve kalıcı oluyor.

Kremleri tercih edin. Toz ürünler ve fırça kullanmak yerine kremsi ürünleri parmaklarınızda dağıtarak uygulayın. Daha buğulu bir güzellik daha az zaman.
Yanaklarınıza ve gözlerinize odaklanın. 10 saniyeniz varsa harika görünebilirsiniz. Birer fırça darbesiyle allık, rimel ve kapatıcı işinizi görür.

Her zamankinden daha hızlı losyon uygulayın. Vazelin, krem, güneş koruyucu gibi formülleri spreyli bir şişeye koyup bir fısfısta işinizi halledin. Kol, bacak ve yüz için de kullanışlıdır.

Gece yüz yıkamaktan kurtulun. Makyaj temizleyici mendilleri satın alın. Kir, yağ ve kalıntıları su geçirmez maskarayı bile temizler. Gece bakım kreminizi göze, dudağa ve yüze uygun olanından edinin.