Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yüz İskeleti Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Zamanla değişen yaşımıza paralel olarak değişen ve yaşlanan cildimizin temel nedeni yüz iskeletimizden kaynaklanmaktadır.

Genç ve güzel görünmek için birçok kozmetik ürün veya yönteme başvurma gereği duyarız. Yılların cildimiz üzerinde bırakmış olduğu izleri silerek yıllara meydan okumak mümkün.

Bunun için son teknolojiler ışığında günümüzün en parlak ve yeni yöntemi olan yüz iskeleti gençleştirme işlemi, güzelliğine güzellik katarak yıllar öncesinin cilt görünümüne kavuşmayı düşleyen bayanlar için uygulanıyor.

İşlemin gerçekleşmesi; yapısal bir destek dokusunun cilde enjekte edilmesi ile veya implant yerleştirme işlemiyle gerçekleşmektedir. Yüz iskeletinde zamanla oluşan erime ve esneme durumlarını eski haline kavuşturmak için uygulanmaktadır. Yapılan destek enjekte işlemi sayesinde zayıf olan yüz iskeleti güçlendirilerek, gergin ve genç bir cilt görünümü sağlanmaktadır.
Yüzün genç yaşlarda olduğu gibi doğal ve güzel görünmesine katkı sağlayan sistem implantlarlla gerekli olan çene, burun altı, elmacık kemikleri, göz çevresi ve alın gibi yüz bölgelerine yerleştirilerek genç bir görünüm sağlanmaktadır.
Ağız içerisinden uygulanan işlem sayesinde yüzün istenilen bölgelerine implant yerleştirilerek yüz iskeleti kolayca güçlendirilerek eski görüntüsüne kısa bir sürede kavuşabiliyor.