Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yorgunluk Ve Anerji Kalp Hastalıklarının Belirtisi Mi?

Halsizlik, yorgunluk ya da enerji eksikliği diğer adıyla anerji olarak bilinir. Geriatrik bir sendromdur ve çoğu zaman gözden kaçar.

Kalp yetmezliği ya da başka bir potansiyel sebebi olabilir. Anerji çoğu zaman kalp hastalıklarının bir belirtisi gibidir. Kalp yetmezliği olan kişilerde uzun vadeli yorgunluk görülür. Prognostik semptomları giderici tedaviler ve yorgunluk kaynağı araştırmaları gerekir. Prognozu ve kalp yetmezliğini önlemek adına ilk önce belirtisi olan halsizliği anerjiyi önlemek tedavi etmek gerekir. Hareket ve fiziksel aktivite ekstremiteleri ölçülür enerji harcamaları ve uyku düzenine bakılır.

Kişinin uyku düzeni çok sorunludur enerjisini en başından kaybetmiş gibidir ve hareket etmekte aktivitelerde zorlanır. Yatmak ve dinlenmek ister. Hastalar çeşitli cihazlar takılarak izlenir ve 9 ay boyunca bileğe takılı bir cihazla takip edilir. Birkaç dakikalık yürüyüş sırasında inceleme yine yapılır. Hedef fiziksel muayene ve kontroller tekrarlanır. Kalp yetmezliği uyku bozuklukları ve anerji için ameliyat yapılabilir. Tedavinin zorlukları riskleri ve değişik sonuçları görülebilir.