Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yorgun Gözlere Harika Bakım Önerileri

Yorgun görünen gözlerle dolaşmak istemezsiniz değil mi?

Göz altı morlukları, halkaları, şişlikleri ve torbalarına son. Bu sorun yalnızca sizde yok birçok kişi bunu bazı sebeplerden dolayı yaşayabiliyor. Dermatologlar ve plastik cerrahlar koyu halkalar ve göz altı torbaları hakkında uzmanlar. Günde birkaç kez hastalarından bu şikayetlerinden duyuyorlar.

Gözaltı sorunlarından kurtulmanın yolları var. İlk adım sorunun ne olduğunu bulmaktır. Sabahları şiş gözlerle mi uyanıyorsunuz? Mevsimsel alerji, soğuk alma ve sinüs enfeksiyonu sık sık göz torbalarına neden olur. Göz çevresi ince bir cilde sahiptir bu nedenle daha kolay ve çabuk yıpranır.

Tuzlu yemek yemek, acıklı bir film izleyip ağlayarak yatmak ertesi güne kötü gözlere neden olacaktır. Vücutta düşük tuz bol su oranı sabit tutulmalıdır. Gözyaşı ile birlikte akan tuz da gözleri etkiler. Saman nezlesi iseniz, sedatif olmayan reçetesiz ilaçlar alerjiye iyi gelebilir. Yine de doktora danışmak gerekir.

Sinüs tıkanıklığı ya da soğuk algınlığı için çay demleyin ve poşetini göz altınızda gezdirin. Uyku pozisyonunuz da gözlerde estetik bozukluğa yol açar. Yerçekimiyle gözdeki sıvılar aşağı baskı yapar. Yan yatıp uyuyunca altta kalan göz altı sorunlar yaşayabilir. Ekstra bir yastık kullanarak bu durumun önüne geçin.

Sorunlu pozisyonda yatanların göz halkaları kalıcı olur. Sıkça gözlerinizi ovuşturmayın. Makyajla yatmayın. Aşırı alkol ve sigaradan kaçının. Havuzda ve tuzlu denizde fazla kalmayın. Ağır alkol susuzluğa yol açar cilde olumsuzdur. Bir hastalık değildir cilt kusurudur.