Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yoğurt Yemenin Seks Hayatına Katkıları

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarına göre yoğurt seks hayatına katkıda bulunuyor.

Obez fareler üzerinde yapılan deneylerde, ilginç ve beklenmedik bir gelişme görülmüştür. Yoğurtla beslenen farelerde daha kalın ve parlak tüylerin çıktığı görülmüştür.

Saç folikül yoğunlukları artmış kürkleri değişerek canlanmıştır. Araştırmacılar tek farkın bu olmadığını dile getirmiş ve eklemiştir. Yoğurt yiyen erkeklerde bıyık, sakal ve diğer vücut kılları daha gür, kalın ve çok çıkmaya başlamıştır.

Testis ağırlıkları ve gelişimleri de yaklaşık %15 oranında daha güçlü çıkmıştır. Döllleme hızı ve becerisi de aynı oranda artmıştır. Çocuk sahibi olma konusunda başarıya ulaşan erkeklerin çoğu yoğurt tüketmektedir.

Şekeri hayatından çıkaran ve az yağlı, yağsız yoğurt tüketen erkeklerde testosteron hormonu düzenli salgılanır ve erkeklik özellikleri vurgulanır.

Damarlar beslenir, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi güçlenir. Yoğurttaki yararlı probiyotikler kan basıncını düşürür kolesterolü düzenler. Yoğurt alımı sperm kalitesini artırır. Domates, yaban mersini ve brokoli de cinsel gücü artıran besinlerdir. Meyve, tahıllar ve az yağlı yoğurt cinselliği artırır.