Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yoga Sizin İçin Ne Yapabilir, Ne Yapamaz?

 hakkında hep iyi şeyler duyarız ve gerçekten de sağlığımız üzerinde büyük etkileri vardır.

Dinlenmiş, dinçleşmiş, uyumlu bir kişi haline getirebilir bizi. Bazı organların sağlığı için de gerekli ve faydalıdır. Uzmanlara göre faydaları da olan yoga, her soruna deva olmuyor. Tıp dünyasında her şeyi yoga çözemez. Yoga, güç duruş denge estetik ve esneklik verir. Ortopedik cerrahlar yogayı önemle tavsiye eder. Çünkü beden duruşunu düzenler ve ortopedik sorunları hem önler hem onarır. Ruhsal anlamda da terapi gibidir.

Kas-iskelet sistemi sorunlarına çare olabilir. Egzersiz ve yoga birlikte bizi dış etkenlere karşı savunur. Düşünce ve fiziksel yapımızı korur geliştirir kronik hastalıklara ise kayıtsızdır. Doğru yoga size yardımcı olabilir. Kalbin hızını ayarlar, kan basıncını dengeler, nefes darlığını önler rahatlatır ve egzersiz olarak da iyi bir seçimdir.

Anksiyete, travmatik stres bozukluğu, astım, otizm, depresyon ve solunum sorunlarına birebirdir. Rahat uyku uyumanızı sağlar. Hatta bazı kanser tedavilerinde yoga önerilir. Vücut farkındalığını artırır. Yaşam kalitesini artırır, stresi yener, sırt ağrısı, artrit, tansiyon, glokom ve siyatik gibi çok farklı alanlarda etkisini gösterir. Yoga sınıfına yazılın ve insanların arasına karışıp odaklanarak yogaya başlayın. Akupunktur ve masaj terapilerinden çok daha faydalı olduğunu göreceksiniz.