Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yoga, Metabolizma Hızını Artırmaya Yardımcıdır

10 dakikalık bu mini egzersiz turları ile yapılan yoga sayesinde metabolizma hızınız artacak ve kolayca zayıflayacaksınız.

Haftada 3-5 gün boyunca bir iki defa bu hareketleri yapın.

Köpek pozisyonunu alın, elleriniz ve dizlerinizin üzerinde yerde durun. Daha sonra kollarınızı ilerideki bir noktaya gererek uzatın eller yerde olsun. Bacaklardan biri havaya kalkarken biri yerde kalsın, başınızı ellerinize doğru yere bakacak şekilde uzatın. Kalçayı yuları itin ve asansör gibi yavaşça diğer bacağa da geçin ve hareketi tekrar edin. Bacak mümkün olduğunca havaya kalksın ve nefes alın.

Start almış bir koşucu pozisyonunda bekleyin, burnunuzu dizinize mümkün olduğunca yaklaştırın ve öyle kalın. Kalçayı yuvarlayın ve karnınızı sıkın.

Şınav pozisyonunu alın. Bir bacağınız gergince geriye doğru uzansın ve aya ucuyla yere basın. diğer bacağı dizden bükerek yana doğru hafifçe açın. Diğer tarafa da uygulayın.

Son hareketin içeri dönük halini yapacağız. Dizden bükülü yana açılan bacak bu kez dışa değil iç tarafa doğru kıvrılacak.

Aynı harekette bacaklardan biri düz bir şekilde yukarı doğru paralel olarak kaldırılacak. Dönüşlerde kalça iyice sıkılacak ve nefes unutulmayacak.