Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yetişkinlerde Dehb Rahatsızlığı Ve Günlük Yaşam Kolaylıkları

Günde 3 kez plan taslağınızı kontrol edin. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yetişkinlerde de görülür.

Unutkanlık yaşamak doğaldır bunun için bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Bir takvimde tüm randevu ve notlarımızı kaydedelim. Akıllı telefon uygulaması veya masa takvimini günde 3 kere kontrol edelim. Kontrolü aynı saatlerde yapalım. Her gün yeni bir yapılacaklar listesi yapalım.

Her sabah o gün halledilecek işlerin listesini yapın. Görevleri önem sırasına göre sıralayın. Her tamamlanan görevin üzerini çizin. İyi organize olun. Her şeyi ait olduğu yere koyun ki sonra boşuna aramayın. Bölmelere bölmek gerekirse odanızı düzenleyin.

Gereksiz şeyleri atın. Bunun dışında küçük nesneleri bir arada tutun. Anahtarlar, cüzdan, saat, gözlük ve telefon gibi önemli öğeleri tutmak için bir sepet tepsi veya kutu kullanın. Evrak çantası, önemli belgeler faturalar gönderilen ve gelen mektupları da ayrı ayrı yerlerde saklayın.

Harcamalarınızı anında bir deftere yazın. Ayrıntılarını gelir giderlerinizi tarihleriyle tutun. Telefon, tablet gibi akıllı elektronik hatırlatıcı cihazlar kullanın. Daha fazla egzersiz yaparak hafızanızı güçlendirin. Can sıkıntısıyla mücadele edin.

Rutin sıkıcı işleri iyi düzenleyin. Küçük işlerinizi büyük işlerle birlikte halledin, arada yürüyün hava alın, toplantılarda not alın. İşlerinizi 15er dakika aralıklarla yapın. Görevlerinizi farklı renkli kalemlerle belirtin.