Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yaza Özel Seksi Omuzlara Kavuşun

Güneşlenmeyi, plaja gitmeyi ve yazı yaşamayı hepimiz severiz.

Kadınların sorunlarından biri de sıkı kollara ve seksi omuzlara kavuşmaktır. Askılı bluzlar, bikini ve mayoların içinde plaj elbisesi veya yaz akşamlarında giyeceğimiz bir straplez elbise içinde harika görünmek isteriz. Heykel gibi omuzlar bizim de hakkımız. Mükemmel bir zamandayız ve evde yapılacak 3 basit hareketle sıkı omuzlara kavuşabiliriz.

 

İlk harekette iki elimize de ağırlık alıyoruz. Kolları ve ayakları omuz genişliğinde açıyoruz. L şekli ile kolları sırayla bir öne bir arkaya bir sağa bir sola açıyoruz. 12 tekrarlı 3 set halinde ağırlıklarla çalışın. Su şişesi veya kutular da işe yarar.

 

Yere yatın ve yine ağırlıklar ellerinizde olsun. Kolları havaya kaldırın. Birini dize yaklaştırın diğeri havada kalırken, onu indirin. Sırayla her iki kola da uygulayın. Omuz, kol ve göğüs kaslarına hitap eder. Bu kasları güçlendirir. Karın bölgesi için de etkili olacaktır.

 

Üst vücut bölgesini geliştirmek için en ideal hareket olan son harekette zorlanabilirsiniz. Seksi ve güçlü omuzlar için bir asılma barı edinin. Koldan güç alarak barfiksinize tutunun bir süre asılı kalın. Üst vücut egzersizlerini gün aşırı tekrarlayın. Aralarda 30 saniye ara verin. Artık yaza hazırsınız.