Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yatakta Asla Unutmamanız Gereken 7 Şey

Korunma, hijyen, iletişim kurma, uyku ve dinlenme, hayal kurma gibi cinselliğin pek çok unsuru var.

Yatakta ona karşı özenli olmak önemli. Peki asla unutulmaması gereken 7 şey nedir? Yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı iyice temizleyin. Temiz bir ağız seksi bir iç çamaşırından çok daha etkili. Yıkanmış ve temiz kokan ağız tertemiz dişler nane aroması karşı cinsi cezbeder. Tüm vücut temizliğine ve bakımına da özen gösterin.

Cilveli ve oyuncu olun. Seks eğlencelidir yaramaz ve hareketli olun. Gülün şakalaşın birbirinizi gıdıklayın. Yaratıcı olun yeni yerler ve şeyler keşfedin ve sekse fark katın. İletişim kurun. Zevk almanın ilk adımı samimi olmak ve yalansız bir cinsel birleşmedir.

Sorunlar çıktığında onunla konuşun. Eşinizle iyiyi de kötüyü de paylaşın. Güvende kalın ve korunun. Bu güven işaretidir. İstenmeyen gebelik ve enfeksiyonları önler. Düzenli olarak korunun ki kafanız rahat olsun. Dinlenin. Cinsel yaşamda sağlıklı olmak ve iyice dinlenip enerji toplamak gerek.

Yorucu ev ve iş yaşamı sosyallik derken enerji bitebilir uyuyun ve dinlenin. Endişelerinizi yatak odasının dışında tutun. Böylece seks zamanında daha iyi performans sergilenebilir. Kıyaslama yapmayın hesap tutmayın. Seks yapmadan da bir gün hatta birkaç gün ve hafta geçirilebilir. Bunları bilin.