Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yaşlanmayı Geciktiren Estetik Uygulamalar Daha Kalıcı

Daha etkili ve kalıcı estetik yaptırmak istiyorsanız önce koruyucu estetiği bilin ve uzmanına danışın..

Kırışıklık, ciltte lekelenme ve sarkma gibi problemler koruyucu estetik sayesinde daha hızlı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Koruyucu estetik; Liposuction, dolgu, peeling, mastopexy uygulamalarını kapsıyor. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

 

Liposuction ile fazlalıklar etkisiz hale getiriliyor

Göbek çevresi yağlanmalarında Liposuction uygulanarak, kişilerin daha genç bir görünüme kavuşmaları sağlanıyor. Bu yöntemde, vücudun çeşitli bölgelerinden vakumla yağ emilip, gereken bölgelere bu emilen yağdan enjeksiyonla ilave ediliyor. Böylelikle vücudun yeniden şekillendirilmesinin sağlandığını ifade eden Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor:

 

“Eskiden 3 litreden fazla yağ almayı riskli bulan plastik cerrahlar, yeni buldukları yöntemle 10 litreye kadar yağ çekebilir. Yağlardan bir kısmını enjeksiyonla ilave yapılır, vücudun yeniden şekillendirilmesini sağlanmış olur. Liposuction sonrasında, kişiler birkaç gün sonra işlerine dönebilir, normal aktivitelerine de bir iki hafta içinde yeniden başlayabilir. İyileşme zamanı, yapılan ameliyatın büyüklüğüne ve bünyeye bağlıdır.”

 

Dolgu, ciltteki deformasyonları gideriyor

Dolgular; ağız, göz ve dudak çevresi; alın, kaş arası, çene ucu ve yanları, elmacık kemiği gibi oldukça geniş bir alanda uygulanıyor. Akne ve çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan deformasyonları gidermede de dolgu kullanılabiliyor. 

 

Hyalüronik asit, kolajen ve kalsiyum hidrosiapatit gibi içeriklerden elde edilen hazır dolgu maddeleri; deride hacmi artırarak, çöken derinin diğer deriden farkını azaltıyor. Etkisi geçici olan hazır dolgu uygulamaları, geri dönüş olmayan uygulamaların aksine kişilerin memnun kalmaması ya da eski haline dönme isteğine cevap verebiliyor. Bu uygulamanın, istenildiği takdirde kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tekrarlanabildiğini söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kişinin uygulamadan memnun kalması halinde kalıcı hazır dolgu uygulaması yapılabileceğini de sözlerine ekliyor. 

 

Peeling ile cilt yenileniyor

Üst derinin soyulması ile derinin yenilenmesi ve gençleştirilmesi işlemine Peeling deniyor.  Yüze uygulanan peeling, eller için de uygulanabiliyor. Peeling işlemi ile kırışıklıklar, yorgun cilt, güneş hasarlı cilt, cilt lekeleri gibi pek çok sorun gideriliyor ve uygulanan bölgedeki cilt daha genç, daha parlak ve daha elastik bir hale geliyor.

 

Peeling uygulama maddelerinin içerisinde sıklıkla Green Peel tercih ediliyor. Bu malzeme tamamen bitkisel olduğu için cilde zarar vermiyor. Böylece kişiler güvenle bu uygulamadan, hızlı ve etkili sonuçlar alabiliyor. Bazı peeling türlerinde meydana gelen pigmentasyonlar bu Peeling’de hemen hemen hiç olmuyor. Orta derinlikte bir soyma yapan bu Peeling, diğer orta Peeling türlerine nazaran daha çabuk iyileşiyor. 

 

Mastopexy ile göğüs sarkmaları gideriliyor

Göğüs çevresi estetik kusurları, psikolojimizi de olumsuz etkileme potansiyeline sahip olduğundan, bu kusurların sağlıklı bir şekilde giderilmesi büyük önem taşıyor. Mastopexy uygulaması, göğüsteki fazla deriyi alıp geri kalan dokuya ve meme uçlarına yeniden şekil vererek sarkık memeleri kaldırma işlemine deniyor. Uzun süreli ve konforlu bir kullanıma imkan vermesi nedeniyle bu uygulama, günümüzde büyük rağbet görüyor.