Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yaratıcılığımızı Geliştiren 4 Adım

Yaratıcılık ve fikirler ilhamla ve doğuştan gelen yeteneklerdir. Bir başlangıç gerekir, sizin yaratıcılığınızı ortaya çıkaran tetikleyen şeyler nelerdir?

Yaratıcılığı alışkanlık haline getirin. Arayı soğutmayın sürekli çalışmalarınıza devam edin. Yaratıcı olmak günlük bir yaşam tarzıdır. Bir şeyi unutursanız bir dahaki sefere yapmakta zorlanırsınız.

Taklit etmekten örnek almaktan korkmayın. Picasso dahi erken dönem resimlerinde bazı eserlerden etkilenmiştir. Pop sanatçıları Madonna’dan ilham alır. Püf noktaları ile büyüleyici kişi ve şeylerden ilham alın onlara benzemek size yolların kapısını açar.

Üçüncü kişilerden yardım ve destek alabilirsiniz. Bir telefon konuşmasında duyduğunuz bir cümle, söz, fikir size ışık tutabilir. Bunları hemen not edin. Parlak bir ışık yanınca dünyaya farklı bir gözle bakarsınız. İşleriniz de renklenir fikirleriniz de.

 

İyi fikirlerin gelişebileceğine inanın. Endişeniz tereddütünüz olacaktır fakat sonucun iyiye gideceğini sizin de yaratıcı olabileceğinizi düşünün.