Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yalnız Başınıza Seks Yapmanız İçin 5 Sebep

Muhteşem bir orgazm yaşamak ve seksten zevk almak için bir erkeğe ihtiyacınız olmayabilir.

Mastürbasyon tehlike içermeyen kendini tatmin etme yöntemidir. Peki bunu yapmak için nedenlerimiz var mıdır? Evet, var. İşte o 5 sebep.

1.       Mastürbasyon benlik saygısını artırır. Kendi bedeninizle bütünleşir kendinizle baş başa kalıp hem bedeninizi hem zevklerinizi tanırsınız hem de özgüveniniz artar. Gerçek seks için de alıştırma sayılabilir. Vücudunuz ve zihniniz rahatlar, koşulsuz bir sevgi göstergesidir.

2.       Mastürbasyon ilişkileri geliştirir. Olduğunuz gibi kendinizi kabullenirken karşı tarafı da daha iyi anlarsınız. Ortak cinsel ihtiyaçlarınızı keşfedersiniz. Daha iyi iletişim kurarak partnerinizi daha fazla mutlu ve memnun edebilirsiniz.

3.       Mastürbasyon yatakta daha başarılı ve mutlu olmanızı sağlar. Kadınlar kendi ihtiyaçlarının daha fazla farkına vararak partnerlerine bunu daha net ifade edebilir. Cinsel zevki daha iyi anlar ve sorunları çözebilirler. Kendini ve karşı tarafın isteklerini anlar ve kabul ederse de harika bir cinsel hayatı olur. Kadınlar sekste pasif kalırsa kimse zevk alamaz. Erkekler zihniniz okuyamaz, isteklerinizi bildirin ve tatmin olmaya bakın.

4.       Mastürbasyon sizi daha güçlü yapar. Cinsel sorumluluk yüklemeden kendinize yetiyorsunuz. Daha samimi ve rahat olmanızı sağlar. Bedeninizdeki değişimleri dalgalanmaları anında görürsünüz. Karşı tarafın ilgisini çeken çekmeyen özelliklerinizi ayıklamış olursunuz. Normları kuralları unutup sekse odaklanırsınız.

5.       Mastürbasyon iyi hissettirir. Seks ve orgazm sırasında iyi hissedilir. Hormon ve kimyasallarımız serbestçe hareket eder. Sakin kalmayı, acısız bir seks yaşamayı öğrenebiliriz.