Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yağ Yakmak İçin Nasıl Egzersiz Yapmalı?

NE Kadar Süre Yağ Yakmak İçin Çalışılmalı?

En azından aerobik bir çalışma 12 dakika sürmelidir. Vücudun yağ yakma enzimlerini üretene kadar bu süre ihtiyaç duyduğu süredir. Ancak ısınme ve soğuma hareketlerinin yapıldığı süre buna dahil değildir. Söz konusu süre ve çalışma sıklığı arttıkça, istenilen hedefe daha çabuk ulaşılır. Yani 25-30 dk ve üzeri aerobik çalışmalarda vücut enerji üretebilmek için yağları kullanır.
Yani vücuttaki yağların enerji olabilmesi için, yani yağlardan sıyrılmak için vücudun hareket etmesi gerekir.

Düz Bir Karın İçin Ya Da Vücudun Herhangi Bir bölgesinde Bulunan Yağlardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Hiç unutulmaması gereken ve ana husus şudur; sadece o istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiçbir zaman mümkün değildir.
Genellikle erkeklerde yağ bel bölgesinde, kadınlarda ise kalçalarda depolanır. Belirli bir bölgede biriken yağı eritmeye yarayan egzersiz ya da sihirli bir krem hala ortaya çıkmamıştır. Liposuction dışında bu konuda estetik prosedürü de yoktur. İlk olarak yağlar, sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.
Düz bir karın, mide ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü çalışmaların, vücut geliştirme ve fitness gibi takviyelerden geçer. Mekikler, iç, yan ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem bel ve mide bölgesinde hem de kaslardaki yağ tabakasını azaltarak mide, karın ve bacakların daha sıkı bir biçimde görünmesini sağlar.

Yağlı Vücudun Yağsız Vücuda Oranla Egzersiz Sırasında Yağ Yakımı Nasıldır?

Kaslar, vücutta biriken ve yedek enerji maddeleri olan yağlardan daha fazla kalori kullanır. Vücudu kaslı olan kimseler, vücut yağına daha az sahip olmalarından dolayı, metabolizmaları daha hızlıdır. Vücudu yağlı olan bir kişinin vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için, yağsız vücuda sahip kişiden daha fazla kalori harcaması gerekir.
Düzenli egzersizle bu nedenle metabolizmayı hızlandırmak ve vücut fonksiyonlarının daha mükemmel olmasını sağlamak, sağlık tedbirlerinden en önemlisidir.