Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Yağ Yakımına Yardımcı Zayıflama Hareketleri

Spor salonuna gitmek için vaktiniz yoksa evde ve kendi çevrenizde kolayca yapabileceğiniz sporlar da var.

İşte en faydalı kardiyo egzersizleri ve basit hareketler. Jessica Alba, Halle Berry gibi dünyaca ünlü yıldızlar bu yöntemlerle formunu koruyor. Yağ ve kalori yakmak için bu önerileri mutlaka dikkate alın.

Paten kaymak. 30 dakikada 425 kalori yakar. Uyluk, bacak, popo kasları için çok etkilidir. Çekirdek dengeyi koruyarak iç bacakları da sıkılaştırır. Eklemlere fazla baskı uygulamaz. Koruyucu dizlik, başlık gibi donanımlarınızı takın. Orta ve tempolu sıklıkta kayın.

Koşu. 30 dakikada 374 kalori yakar. Koşucuların kilolu olduğunu kimse görmemiştir. Büyük oranda yağ yaktırır kasları güçlendirir. Popo ve bacak kasları güzelleşir. Hızınızı kendinize göre ayarlayın.

İp atlamak. 30 dakikada 340 kalori yakar. Yine aynı şekilde kas gruplarının birçoğunu güçlendirerek yağ yakar. İpin kulpunu sıkıca tutun. Vücudunuz dik konumda olsun. Hızınızı artırarak atlayın.

Hulahop. 30 dakikada 300 kalori yakar. Genişçe bir çember de işinizi görür. Hızınıza göre hulahopu bel etrafında çevirin. Beyonce gibi sıkı kalçalara kavuşacaksınız.

Tenis. 272 kalori yakar. Tenis kortu ve raket bulamasanız bile duvar tenisi, masa tenisi gibi türlerini oynayabilirsiniz. Zorluğu gittikçe artırın mesela mesafeyi ve hızınızı artırın.

 

Dans. 221 kalori yakar. Latin şarkıları eşliğinde kendinizi ritme kaptırın ve yavaş dans etmeyin.
Tempolu yürüyüş. Düzenli olarak tempolu yürüyüş yapmak kilo verdirir kas yaptırır.
Tırmanış gibi uç sporlar da yüksek oranda kalori yaktırır.