Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Vajinal Halka Uygulamasından Olumlu Sonuçlar Alınıyor

Gebeliği önleyici bir tedbir olarak bilinen vajinal halka uygulamasının klinik faz 3 aşaması olumlu sonuçlarla geri döndü.

Uygulamanın etkinliği ve güvenliği tartışıldı ve vajinal halkanın olumlu etkileri bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü ve Ulusal Sağlık Enstitülerinin ortaklaşa yürüttüğü bu çalışmada, 1100den fazla sağlıklı kadın üzerinde vajinal halkanın etkileri incelenmiştir. Doğum kontrol hapından daha etkili bir yöntem olduğu görülmüştür.

Hormonal diğer doğum kontrol yöntemlerinden daha güvenli ve etkili bulunmuştur. Kadınlar bu yöntemden son derece memnun olduklarını bildirmiştir. Hatta diğer kadınlara bu yöntem oldukça sık önerilmekte ve bu kadınların eşleri de vajinal halka yöntemini olumlu bulmaktadır.

Bu halka profesyonel bir tıp uzmanı, kadın doğum uzmanı tarafından vajina içerisine düzgünce yerleştirilir. Depolama, erişim ve tedarik sıkıntıları da giderildiğinde her kadın bu halkalara kolayca ulaşabilecek. Kaliteli ve gönüllü aile planlamasına katkısı büyük olan vajinal halkalar doğum kontrolünde oldukça ileri bir yere sahip.