Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Uyku Sorunları Ve Yaşattığı Sonuçlar

Ne kadar ve nasıl bir uyku yaşadığınız hakkında bilgi sahibi olmak zorundasınız. Uyku sorunları nedenleri ve çareleri ile sizlerle.

Sağlık sorunlarınız uyku döngünüzü bozabilir. Sabah ve günün kalan kısmında dinlenik enerjik olmak için uykunuzu iyi almanız gerek. Uyku bozukluklarının sonuçlarından bazıları araba kazaları, ilişki sorunları, zayıf iş performansı, iş ile ilgili yaralanmalar, bellek sorunları, duygudurum bozukluklarıdır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar, aynı zamanda, uyku bozukluklarının kalp hastalığı, obezite ve diyabete neden olduğunu gösteriyor. Uykusuzluk insomnia rahatsızlığı pek çok kişide var.

Uykuya dalmada güçlük çekilir yarı uyku arasında uyanılır sürekli dönülür sıkıntılı bir gece geçirilir. Artrit, mide ekşimesi, kronik ağrı, astım, Koah, kalp yetmezliği, tiroid sorunları, inme, Alzheimer gibi sorunlar ile ilgili olabilir. Uyku apnesi uyku arasında nefesin kesilmesi yer yer geri gelmesidir. Uyurgezerlik de uyurken bilinçsizce kalkıp dolaşma halidir. Tedavilerinde nefes almayı kolaylaştıran cihazlar kullanılabilir. İlaç, yaşam tarzı değişiklikleri, egzersiz, terapi, diyet ve teknolojiden uzaklaşma da diğer önerilerdir.