Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Utandıran Güzellik Soru Ve Cevapları-1

Kaşlarım neden var? Bazı kaşların arasında kendiliğinden kıllar uzar ve büyür.

Bu durum kadınlarda güzel bir görünüm yaratmaz. Zararsız bir özelliktir, bir cımbızla yolarak temizlenebilir. Gözlerden ağda veya cımbızı uzak tutun. Dudak, çene, yüz ve kaş arasındaki tüyleri dökmek için tüy dökücü bir krem en sağlıklı seçimdir. Lazer epilasyon ve elektroliz uzun vadeli çözümlerdir.

Selülit yasaklanabilir mi? Selülit deri altında oluşan yağ tabakasıdır. Deri yumru yumru görünür ve kısa giyildiğinde özellikle hoş bir görüntü değildir. Egzersizle kasları görünür yaparak selülit görünümü azaltılabilir. Uzun süreli selülit kremleri mevcuttur. Hızlı düzelme için kısa şort giyebilmek için bronzlaştırıcı krem sürün ve görünümü kapamaya çalışın. Kozmetik işlemler de tedavi kapsamındadır.

Neden genelde cildim kızarıyor? Çoğu kişi utangaç olduğundan veya utandığı anlarda kızarır. Yanaklar, alın, burun, çene üzerinde kırmızı allık görünümü oluşur. Dermatoloğa danışmak gerekebilir. Hap ve yardımcı kremler önerilir. Sosyal ortamlarda kızarma kalp sorunu veya anksiyeteye işaret olabilir. İş ve ilişkileri etkiliyorsa doktora danışın.

Erken yaşta saçlarım beyazlıyor. 40 yaşın altında tüm saçınız gri olduysa hatta beyazlaştıysa, tiroid veya pigment bozukluğunu olabilir. Saç boyanabilir, özel şampuanlar kullanılabilir. Bu durum genetiktir çoğu zaman. Hızlı yaşlandığınız anlamına gelmez.

Sivilceler kaderim mi? Küçük beyaz ve kırmızı sivilceler keratoz pilaris kaynaklıdır. Sırt, yanaklar, üst kol ve uylukta görülen bu noktalar zararsız bir cilt hastalığıdır. 30lu yaşlarda yavaşça kaybolmaya başlar. Nemlendirici krem günde birkaç kez uygulanabilir.

Çatlaklar neden var? Gebelik, kilo alımı, anormal büyüme ve yaşlanmayla oluşabilir. İnce parlak beyaz çizgiler özellikle bacaklarda görülür. Kırmızı ve mor da olabilir. Onlar karın, uyluk, kalça, meme, veya alt sırt üzerinde en yaygın olarak görülür. Kimyasal peeling veya lazer cerrahisi çatlakları azaltabilir. Ne yazık ki, losyon ve kremler genellikle çok fazla etki göstermez.