Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Tüm Bedeniniz İçin Akıllıca Beslenin

Sadece belli bir bölge için değil komple beden sağlığı için beslenmek gerek. Tek tek hangi vücut bölümleri için neler yemeliyiz öğrenelim.

Göğüsler için kavun ve narenciye.
Göğüslerin portakala benzemesinin bir nedeni olmalı. Portakal ve kavun bağışıklık artırıcı C vitamini deposudur. C vitamini göğüs kanseriyle de savaşır.

Kemikler için lahana ve öksürük otu.
Mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır kemiklerin yoğun ve güçlü olmasını sağlar. Bu mineral kemik besinidir. K vitamini bakımından zengindir ve kemik güçlendiren proteinleri barındırır.

Yumurtalıklar için zeytin.
Zeytinyağı tüketen kadınlarda yumurtalık kanseri riski %30 daha az olarak belirtilmiştir. Sağlıklı yağlar kansere yatkın genleri bastırır.

Beyin için ceviz.
Beyin lobu şeklindeki ceviz temel omega 3 kaynağıdır. Beyin hücrelerinin birbiriyle iletişimi ve yardımını kolaylaştırır. Bilişsel performans bellek ve sinir sağlığı için gereklidir.

Gözler için havuç
Göz kapaklarını, mikrop, toz ve inflamasyona karşı korur. Şeffaf dokuyu korur. Kornea hücrelerinin sağlığını koruyan A vitaminini içerir. Beta karoten açısından zengindir. İrisi ve gözü korur.

Kalp için üzüm.
Kırmızı ve mor üzüm ile koyu renkli besinler kalp sağlığını korur. Kanser ve beyne karşı da etkilidir. Kan basıncını da kontrol eder.

Pankreas için tatlı patates.
Pankreas şeklindedir kana şekeri yavaşça verir. Kan şekeri seviyesini düzenler.