Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Tıbbi Mantarlarla Gripten Tamamen Korunun

Soğuk havalarda grip, nezle, soğuk algınlığı, faranjit gibi ağır vakalarla sıkça karşılaşırız.

Siz bu mevsim hasta olmayın. Mantarların griple ne gibi bir ilgisi var, tıbbi mantar nedir, gribe karşı bizi nasıl korur ne işe yarar görelim. Az bilinen ve Çin tıbbında sıkça kullanılan tıbbi mantarlar gribe çaredir. Bağışıklık sistemini uyarıcı bir etken maddeye sahiptir. beyaz kan hücrelerini destekler. Bu proteinlerin üretimini uyararak bağışıklığı korur ve viral hastalıkların vücuda girişini engeller.

Grip olmuş kişilerle yakın temas halinde olmayın bu ortamlardan hemen çıkıp elinizi yüzünüzü su ve sabunla iyice yıkayın. Mantar gövdesini oluşturan ipliksi hücreler lifleri en faydalı kısmı. Poria özü deniliyor ve besin takviyesi halinde kullanılabiliyor. İnflamasyonu yani iltihaplanmayı azaltıp önlüyor. Ağrılı şişmeli viral bakteriyel tüm hastalıklara karşı kalkan rolü üstleniyor.

Poria polisakkaritler bağışıklık fonksiyonunu etkileyen bir karbonhidrat türüdür. Triterpenoidler ise antioksidan etkileri olan bileşiklerindendir. Bu iki mucize etken maddesi sayesinde gripten korur. Binlerce yıldır poria yani tıbbi mantarlar, diüretik, yatıştırıcı ve tonik etkileri ile geleneksel Çin ve Japon ilaçlarında kullanılmaktadır. Bağışıklık sistemini korur ve dış etkenlere yanıtını güçlendirir.