Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Tazminat Talebinde Stresli Durumların Yarattığı Sonuçlar

İş ilişkilerinde yaşanan stresli durumlar, yaralanma, kaza, hastalık veya ameliyat sonrası iyileşmeyi geciktiriyor hatta önlüyor.

İş yerinde tazminat talep eden ve ilişkileri bozuk olarak ayrılan elemanlarda stres kaçınılmaz. Üstelik hastalık sonrası iyileşme sürecini de bu stresli ilişkiler olumsuz etkiliyor. Taşıma ve sürücülükle ilgili işçilerde yaralanma ve kaza sonrası iyileşme sürecini stres ve kötü iş ilişkileri geciktiriyor. İşten yaralanma kaza sonrası ayrılmak zorunda kalan bu çalışanlar hak ettiği tazminatı talep ettiğinde ve isteklerine cevap alamadıklarında iyileşmeleri daha uzun sürüyor. Büyük bir araştırma şirketinin verileri bunları gösteriyor.

Bu stresli durumlara maruz kalan çalışanlar depresyon anksiyete engellilik ve yaralanma durumlarında daha avantajsız. Araştırma 2 yıl boyunca Galler bölgesinde 332 kişi üzerinde yapılmıştır. Stresin iyileşme sürecinde önemli bir kaynak olduğu birçok hastanın birkaç yılda zor iyileştiği belirlenmiştir. Monash Üniversitesi Tıp Fakültesi çalışmalarında bunlar kesinleşmiştir. Stresi iş ve özel yaşamda minimize etmek genel sağlığımızı da etkiliyor. Hak ve iddia sürecini yani yasal haklarınızı savunma sürecini daha sakin atlatmaya çalışın.