Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Tatil Stresiyle Savaşan 10 Besin

Kan portakalı, mükemmel bir C vitamini deposu, dış etkenlerle virüslerle savaşır, strese ve beyin işlevlerine iyi gelir, konsantrasyonu sağlar, kan basıncını düşürür.

Yulaf ezmesi, karbonhidrat türüdür, serotonin salgılatır beyne ve ruha iyi gelir, stres hormonlarını çökertir, aşırı insülini önler, duygusallığa iyi gelir, yulaflı kurabiye tüketilebilir.
Papatya çayı, özündeki maddelerle stresle savaşmak için oldukça idealdir. Yaygın anksiyete bozukluğuna iyi gelir yetişkinler içmelidir.
Hindi eti, duyguları harekete geçirir, melatonin salgılatır, uyku uyuşukluk halini giderir. Konsantrasyonu seratonin ile sağlar.
Badem, bağışıklığı korur, E ve B vitaminleriyle ruh sağlığını da korur. Magnezyum içerdiğinden baş ağrısı, migren ve yorgunluğa da bire birdir.
Çimle beslenen sığır eti, omega 3 deposudur ruh yıkımına iyi gelir. Omega 6 ve asit kreatin kadınlarda depresyona çaredir.
Tatlı patates, antioksidan, likopen içerir bağışıklığa ve strese iyi gelir. Depresyondan korur.
Somon, omega 3 yağ asitleriyle stresi savuşturur. Endorfin ve kortizol salgılatır, beyin işlevini harekete geçirir. Pozitif ruh halini destekler.
Mercimek, kış depresyonuyla başa çıkar.
İstiridye, çinko desteğiyle anksiyete ve depresyonu önler.