Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sperm Hakkında Bilinmeyen 9 Şey

Cinselliği doruklarında yaşarken bir penisten çıkan spermlerin yüksek yoğunlukta geldiğini hızlı, sert ve istekli bir performans sergilendiğini erkekler bilir.

Servikal mukus denilen etrafındaki ince tabaka seksten 48 saat sonraya kadar spermlerin etrafında kalır ve korur yumurtlama anından itibaren işleve başlar. Birçok kere cinsel ilişkiye girmek veya mastürbasyon yapmak sperm sayısını azaltmaz. Boşalma hacmi düşebilir fakat sperm sayısı veya kalitesi etkilenmez. Sıcaklık sperm sayısını azaltabilir. Mevsime göre meni sayısı etkilenir.

Sıcak havalarda ince giyinin fazla dışarıda kalmayın ve rahat bir duş alın. Ananas yemenin bilinenin aksine sperm tadını etkilediği söylenemez. Erkek ve dişi spermler eşit düzeyde yaratılmıştır. Yumurtayı dölleyecek olan dişi ve erkek kromozomlu spermler eşit sayıdadır. Sperm alerjisi çok nadir görülen bir durumdur. Kadınlarda enfeksiyon kızarıklık tahriş gibi sorunlar çok seyrek görülür. Büyük patlamadan hemen önce spermler yoğundur. Erkeklerin genel sağlığı spermlerini de etkiler.