Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sonbaharın Korkulan Hastalığı Grip İle Başa Çıkmanın Yolları Nelerdir?

Son baharın gelmesiyle özellikle Ekim ayında soğuyan havalar bilhassa 65 yaş ve üstündekiler grip hastalığı ile karşı karşıya getirmektedir.

Ani olarak hava sıcaklıklarının değişiklik gösterdiği Ekim Ayında risk altında bulunan 65 yaş üzeri ve çocuklar mutlaka grip aşılarını yaptırmalıdırlar.
Griple beraber ortaya çıkmakta olan; bronşit, kalp yetmezliği, nefes darlığı, sinüzit ve diyabet gibi şikayetler için alınabilecek en doğru yöntem öncelikle grip aşısı olurken, kalın giysilerden yaralanmak ve mümkünse fazla sokağa çıkmamak olmalıdır. Havaların soğumasıyla beraber hava kirliliğinin de artmasıyla yaşlılarda grip hastalığı çok şiddetli bir şekilde görülmektedir.
Bağışıklık sistemini güçlendirecek türden sağlıklı bir beslenme programına geçilerek, bol bol c vitamini içeren sebze ve meyvelerden tüketilmelidir.
Aksi halde sonbahar ile beraber gelen grip hastalığı yaz aylarına kadar yakanızdan düşmek bilmeyecektir. Sizi siz olun sonbaharı aşısız geçirmeyin. Eve giren bir grip tüm aile fertlerine uğramadan geçmez, tatsız ve sağlıksız bir kış yerine sağlıklı ve mutlu kış ayları geçirmeyi hedefleyin.