Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Soğuk Havalarda Bile Yumuşacık Dudaklar

Küçük ve dairesel basit hareketlerle dudaklarınızı fırçalayın. Ölü deriler kalıntılar gitmiş olur. Bir miktar zeytinyağı ve şeker ile dudak masajı yapın.

Haftada iki kez dudakları bu şekilde nemlendirin. Dudaklardaki yağ bezlerini korumak adına kurutmamaya çalışın. Salisilik asit veya benzoil peroksit ile dudaklara bakım yaptıysanız kurutmamak için dudak balsamı ile koruyun. Nemlendirici dudak kreminizi çantanızda taşıyın. Her gerektiğinde kolayca kullanın.

Baharatlı ve tuzlu gıdalar dudakları tahriş eder yemekten önce su bazlı dudak onarıcı krem sürün. Melisa aromalı ürünler de koruyucudur. Bu gıdaları az tüketmeye çalışın. Çok soğuk olduğunda dudaklarınızı örterek şal veya atkıyla gizleyerek koruyun. Soğuk rüzgarlar cildi yıpratır bariyeri yıkar ve kurutur.

Mat rujlar dudakları daha iyi korur. Dudaklarınızı daha az yalamış olursunuz mat ruj kullanın. Dudaklarınızı yalamamaya çalışın. Maybelline elixir renk pigmentli ürünler size göre. Dudak bakım nemlendirici ve özellikle güneş ışınlarından kimyasallardan koruyucu kremleri dışarı çıkmadan sürün. Yanıkları önler ve pürüzsüzleştirir.