Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sizi Yorgun Gösteren Makyaj Hataları

Bu sabah yorgun argın uyandınız ve makyaj hileleriyle bunu kapatmak istiyorsunuz. Ya da harika görünümünüzü makyaj hatalarıyla yorgun bir görünüme dönüştüreceksiniz. İşte kadınlara özel makyaj  hataları.

Hata 1: Monoton renkleri ve tonları tercih ediyorsunuz. Yüz özelliklerimiz hatlarımız ve renklendirme ışıklandırma taktikleri ile daha dinç görünebiliriz. Hep aynı renkler ölgün yorgun gösterir. Kaş, göz, yanak ve dudakları kurnazca farklı ve canlı tonlarda renklendirin.

Hata 2: Yanlış gözaltı kapatıcısı kullanıyorsunuz. Çok koyu veya çok açık bir ton kapatıcıdan uzak durun. İyi aydınlatılmış ışık alan bir odada makyajınızı yapın. Yorgun gösteren tonlardan uzak durun.

Hata 3: Yanlış renk ve yöntemde göz kalemi uyguluyorsunuz. Gözaltına çok koyu renkte ve kalın kontürlü kalem uygulaması sonraki zamanlarda akabilir bulaşabilir ve daha yorgun gösterir.

Hata 4: Pudra, far, allık gibi ürünleri toz bazlı kullanmayın. Krem bazlı formüller daha genç ve dinamik gösterir bulaşma ve bozulma riski daha azdır.

Hata 5: Nemlendirici kullanmıyorsunuz. Bu yüzden makyajınız bazsız kalıyor ve parlak bir cilt yerine yorgun görünüyorsunuz.

Hata 6: Eyeliner renginiz yanlış. Soğuk tonlu cildi olanlar bronz altın kahve tonlarını sıcak tonlu cildi olanlar gümüş tonlarını kullanmalı.

 

Hata 7: Grimsi makyaj yapmayın. Paletinizde sıcak renkler ağırlıklı olmalı, griler yaşlı yorgun gösterir.