Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sizi Dinlemesini İstediğinizde Eşinize Sarfetmeniz Gereken Sihirli Sözcükler

Tartışma ya da konuşma sırasında eşinizin sizi gerçekten dinlemesi ve anlaması için bazı sihirli sözcükler kullanırsınız.

Söylenmesi ve söylenmemesi gereken sözler nelerdir? Özellikle bugünün sevgililer günü olduğunuz düşündüğümüzde eşimiz ve sevgilimizle olan diyaloglarımız daha bir önemlidir. İlişkiler uzmanı Dr. Ian Kerner önerilerde bulunuyor.

Kariyer hareketleri ve hamleleri hakkında…
Bu işi yapma konusunda sana nasıl yardımcı olabilirim, neler yapabilirim, diyebilirsiniz. Ya işe yaramazsa, başarısız olabilirsin, gibi ifadelerden uzak durun. Yapıcı ve olumlu olun. İkiniz bir takım gibi davranmalısınız.

Herşeyi unutma alışkanlığı hakkında…
Özel anlarınızı hatırladığında ne kadar mutlu olduğunuzu söyleyin. Kahrolası diye cümleye başlamayın ve asla hatırlamadığından düşüncesiz olduğundan bahsetmeyin. Onu suçlamak ilişkinizi mahveder ve çözüm de olmaz. Özel ve hoş örnekler ve öneriler verin.

Doğumgününüz ile onun oyun gecesi çakıştığında…
Sizinle gelirse çok mutlu olacağınızı söyleyebilirsiniz. Ama kesinlikle oyundan daha önemli olduğunu gelmesinin zorunlu olduğunu söylemeyin. Önceliklerini o seçecektir.

İlişkiniz sonlanırken…
Zaten bunun bir ilişki gibi olmadığını söylemek yerine ona gerçekten bir şeyler hissettiğinizi ama dürüst olmak gerektiğini birlikteliğinizin acı yanlarını söyleyin. Başka yollar denemenin iyi geleceğini anlatın.

Çocuk sahibi olma konusunda…
Sen iyi bir baba olacaksın demek yeterlidir. Kaç çocuk olacağı kız mı erkek mi isimlerini belirlemek yanlıştır. İstediğinizi belirtin ama birlikte karar verin.

Çok fazla para haraması konusunda…
Ekonomik durumunun sizi korkuttuğunu söyleyin , kontrolleri dışında aşırı suçlamalarda bulunmayın.