Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Akupunktur Tedavisi

Eğer sigarayı bırakmak için çalışıyorsanız, akupunktur size nikotin için duyduğunuz özlemi frenlemenize yardımcı oluyor.

Çin’de geliştirilen bu doğal tedavi yönteminde otlar ve küçük iğneler öne çıkıyor. Sigarayı bırakınca yorgunluk sinirlilik gibi kemirici duygular yaşıyorsanız bu tedavi size göre. İlaçların aksine bunun bir yan etkisi de yok.

Uykuya ve ruh haline de iyi geliyor. Uyku sorunlarınız azalıyor bitiyor daha mutlu oluyorsunuz. Öncelikle kulak bölgesi hedefleniyor. Vücudun basit ve belirli noktalarına iğneler uygulanıyor. Basınç noktaları kurularak uygulama yapılıyor.

Sigara dürtüsünü bastıracak sinir kanallarına erişiliyor. Endorfin salgılanması uyarılıyor bu da iyi hissettiriyor. Sigarayı bırakınca yorgunluk sinirlilik gibi kemirici duygular yaşıyorsanız bu tedavi size göre.

Barsak hareketleriniz canlanıyor. Bu geleneksel tedavi yönteminin tam başarısı henüz kanıtlanamasa da çoğu klinikte uygulanan bir teknik. Bütünleştirici alternatif tıp yöntemiyle sigaradan vazgeçme sağlanabiliyor.