Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sigara İçmek Ereksiyon Sorununa Yol Açar Mı?

Sigara içmek ereksiyon sorununa yol açar mı ve cinsel performansı düşürür mü?

Bu soru birçok erkeğin aklını kurcalıyor. Uzmanlar bu konuya açık bir dille izahat verdi. Sigara iktidarsızlık veya erektil disfonksiyonun en önemli nedenlerinden biridir. Erkek sağlığı ve cinsel terapist uzmanları sigaranın cinsel işleyişe engel olduğunu savunuyor. Vücudun her sistemini ve her organını etkiliyor.

Sağlıklı bir erkeği sağlıksız yapabiliyor ve kan akışını önlediğinden cinsel organlara da kan gidemediğinden ereksiyon ve diğer cinsel sorunlar görülüyor.

Sağlıksız bir kalp ve kan damarları demek hastalanmanın yanında sağlıksız olmak ve cinsel yetileri kaybetmek de demek. Penis içerisindeki süngerimsi kısımlar, cinsel organlar hidrolik etkiyle su, kan ve damarlarla yaşar ve cinsel görevini üstlenir.

Oysa sigara içildiğinde kan akışı ve hidrojen kesilir. Beyin ve vücut arasında sinyal akışı bozulur. Kan damarlarında plak birikimleri ve tıkanmalar görülür. Ayrıca ereksiyon sorununu telafi edeyim derken erken boşalma sorunu yaşayan binlerce erkek de var. Sigarayı azaltarak ve doktor kontrolünde bırakmak en iyisi.