Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sıcak Havalarda Aktif Kalmanın Yolları

Çok sıcak havalarda güneşin tepede olduğu anlarda egzersiz yapmak zordur.

Egzersizden kaçmak için bunu bahane de etmeyin çünkü sıcak havalarda da aktif kalabilmenin yolları var. Yaratıcı yaz faaliyetleri ve fitness dostluğu ile işe başlayın. Sabah erkenden güneş doğmadan alarmınızı kurun ve sabah yogası, pilatesi veya yürüyüşü yapın.

Zamandan kazanın ve zamanı iyi kullanın. Yaz aylarında tenis de ideal spordur. Racquetball ve squash genellikle kapalı alanlarda serin yerlerde oynanır. Raket edinin ve bu sporlara yönelin. Yaz yağmurunu kollayın ve yağmurda koşun.

Serinlerken sıcaktan arınacak ve spor yapmış olacaksınız. Yağmurda iyice terleyin. Eğlenceli ve heyecan verici olacak. Çocuklarınızla ya da çocuklarla eğlenin. Su fışkırtın balon ve toplarla oynayın ve onlarla çocuk olun. Gölge bir alanda veya akşam serinliğinde onlarla oynamak bolca kalori yaktırır.

Su parkında randevu ayarlayın. Su parkında serin ve hareketli aynı zamanda eğlenceli bir gün geçirin. Dalga havuzunda oynayın saatlerce hareket halinde kalın hem egzersiz gibi sıkıcı da değildir.

Dışarıda alışveriş ve öğlen yemeği için hava çok sıcaksa bir alışveriş merkezine girip serinlikte hem alışveriş yapın hem dolaşın hem kalori yakın. Güneş battıktan sonra günü güzel bir yürüyüşle kapatın.