Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Selülit Konusunda Etkili Olan Tedaviler

Çoğu kadında var olan cilt sorunu selülit utanılacak bir şey değildir. %90 oranında ergenlikten sonra görülen bir sorun.

Selülit gelişimi beslenme, uyku, stres bozukluklarından ileri gelebilir, kalıtsal etkisi de vardır. Bu sevimsiz cilt problemine karşı 4 farklı tedavi yöntemine bakalım.

Salatalık. Nemlendiriciler ve vitaminler açısından oldukça zengin bu besin doğrudan cilde uygulandığında içerdiği fitokimyasallar ile cildi sıkılaştırır. Kolajen bakımından zengindir. Hücresel olarak cildi besler ve selülit görünümünü azaltır.

Kahve. Derinin dış dokularını sıkıştırır kan damarlarını genişletir. Cilde direkt uygulanır, vücudun serbest toksinlerini atar. Yağ metabolizmasını dengeler. Badem gibi cilt yağları ile birlikte çok etkilidir.

Yosun banyosu. Talasoterapi sıcak su ve deniz yosunu uygulamasıdır. Ciltteki selülit görünümünü tedavi eder. Tiroid fonksiyonu ve kan akışını artırır iyot değeri yüksektir.

 

Jelatin. Kolajen üretimini artıran jelatin şekerler güzellik marketlerinde bulunur. Kolajen eksikliğini giderir selülite iyi gelir.