Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Selülit İçin Çözümler Ve Tedavi Seçenekleri

Akıllıca egzersiz yapmak ve beslenmek selülitlerden kurtarabilir. Kasların ortaya çıkmasını istiyor ve pütürlü görünümden kurtulmak istiyorsanız bu çözümlere göz atın.

Beslenme konusundan başlayalım. Gıdaları daha çok çiğ yemeye gayret edin. Meyve ve sebzeleri çiğ tüketmeye alışın. Daha çok lifli besin tüketin. Boş kalorili gıdalardan uzak durun.

Tam tahıllı kepekli ürünler yiyin. Ekmek, şeker ve alkol yemeyin. Ekstra kilolarınızı verin. Bu durum selülite neden olmaz fakat daha fazla görünür olmasına neden olur.

Sigarayı bırakın. Cildin kan akımını engeller daha sarkık ve gevşek görünmesini sağlar. Selülit losyonu sürüp masaj yapın. Sıkmadan ovalayarak yumuşak hareketler kullanın.

Retinol krem edinin ve rutin masajlara devam edin. Sıkılaştırıcı kremler cilde iyi gelebilir. %0.3 retinol içeren kremi en az 6 ay kullanın. Cildin dış katmanı kalınlaşarak selülitleri gizler.

Destek çorabı giyilebilir. Tıpkı varis çorabı gibi sarkmayı önleyen düzgünleştirici dar çorapları edinin. Selülitli bölgelere kremle masaj yapıp sıkıca sarın. Lipomassage tekniği ile tedavi kürlerine katılabilirsiniz. Özel cihazlarla çeşitli selülit tedavileri estetik merkezlerinde sizi bekliyor.