Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seksin Şifa Veren Özellikleri, Faydaları

El ele tutuşunca bile iyi hissedilir, seksin faydaları ise çok daha başkadır. Seksin getirileri ve sağlığa olan faydaları adeta şifa vericidir. Bu faydalarını hep birlikte görelim.

Seks, stresi önler. Heyecanlarınız, endişeleriniz, korkularınız, depresif ve bunalımlı ruh halinizi unutun. Seks, stres ve endişeyi azaltır ve önler. Endorfin ve oksitosin seviyelerini yükseltir. Samimiyet ve rahatlama öne çıkar iyi hissetme hormonları yükselir.

Seks, daha iyi uyumayı sağlar. Uykusuz mu kalıyorsunuz? Uyku sorunlarınız varsa seks bunlara birebirdir. Endorfin salgılatarak zihni ve bedeni gevşetir. Orgazm sırasında salgılanan prolaktik hormonu da bunu sağlar. Aktif bir seks hayatı uykunuzu düzenler ve yüksek enerjili bir yaşam sunar.

Seks, ağrı kesicidir. Orgazm sırasında yayılan hormonlar sayesinde ağrılarımızı unuturuz. Migrene özellikle çok etkilidir. Sırt ve baş ağrılarına da. Rahatlatır ve ağrı keser. Orgazm olmak mastürbasyonla bile olsa işe yarar.

Seks, soğuk algınlığını önler. Seks yaparak bir antikor olan immünglobulin A salgılanır. Bu da grip gibi hastalıklara neden olan virüsleri önler.
Seks, güzellik verir. Cildi onarır tazeler ve freş bir görünüm de kazandırır.

 

Daha az adet sancısı çekersiniz. İyi bir egzersizdir. Kanser ve kalp riskini azaltır. Nefes düzenini kontrol eder. Forma kavuşmanızı sağlar.