Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seksi İntikam Ya Da Yatışma Olarak Görmek

Yeni bir çalışmaya göre seksten beklentilerimiz kişiden kişiye göre değişiyor ve cinselliği amacından farklı görenler var.

İlişkisi biten kalbi kırılan ve ayrılık acısı çeken kişilerin çoğunluğu acısını unutmak için hırs yaparak ilk bulduğu kişiyle bir ilişkiye başlıyor. Buradaki kritik nokta ise bu kişiyle seks yapması ve seksi intikam, hırs ve yatışma aracı olarak görmesidir. Uzun süreli ilişkisi biten kişiler mutsuzluğunu böylece kapattığını düşünebiliyor.

Sıkıntı, öfke, güvensizlik, nefret, parçalanma ve kırılma hisleri insanları bir başkasını bulup cinsel ilişkiye girme noktasına getirebiliyor. Seksi kısa vadeli ilişkileri arasına alıyorlar. Seks, asla bir intikam, öfke hırs alma ya da yatışma aracı değil, olmamalı. Terk edilen kişiler acılarını cinsel ilişkide kapatmaya çalışıyor.

Aksine bu durum onları daha çıkılmaz bir noktaya sürüklüyor. Hiçbir ilişkinin sonsuza gideceğini bilemeyiz çok severiz bağlanırız hayaller kurarız. Fakat ayrılık vakti gelmişse olgunca kabullenir ve yolumuza gideriz. Tabii yanlışlar yapmadan huzurlu ve sağlıklı bir yolda yürürüz.

Benlik saygımız, egomuz zedelense de terkedildikten sonra amaçsızca kendimizi birinin kollarına bırakmamalıyız. Özellikle kadınlar bu konuda daha zayıflar. Ya da bir erkeğin acısını dindirmek için bir kadını kandırıp seks ilişkisi kurması da doğru değil. Ne olursa olsun acınızı öfke ve intikam hissine dönüştürmeyin, hele ki bunda seksi kullanmayın.