Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks Ve Aşkın Sağlığa Olan Faydaları

Bilimsel çalışmalara göre sevgi dolu bir ilişki fiziksel temas ve cinsellik kan basıncını düşürmeye yarıyor ve birçok sağlık faydası daha var.

Hiçbir ilişki sağlık ve mutluluk garanti etmese de aşkın ve cinselliğin getirileri de ortada. Seks, kalp sağlığı için faydalı. Çok iyi bir kalp egzersizi bir kere. Cinsel uyarılma kalp hızını artırarak dolaşımı sağlıyor kan basıncını yani tansiyonu düzenliyor. Orgazmda zirvedeyken kalp atım sayısı en yükseğe çıkar, bu da kalp için iyidir.

Seksin yanında bisiklet, yürüyüş, koşu gibi egzersizler de yapmak kalbi tam anlamıyla korur. Günlük aktivitelerin yanında bazı hobiler de edinin. Seks ve orgazm, göğüs ağrısı ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcıdır.

Sevdiğinizi kucaklamak ona sarılmak gibi fiziksel ve duygusal durumlar el ele konuşma onunla gözgöze sohbet etmek de stres ve gerilimi azaltıyor. Kadın ve erkekte yüksek tansiyonu önlüyor. Seks, mastürbasyon ve orgazm gibi cinsel olaylar stresi azaltıyor ve önlüyor.

Bağışıklık sistemini koruyor ve destekliyor. Böylece hastalanma konusunda daha avantajlı oluyoruz. İleri yaşlarda özellikle cinselliğini kaybetmeyen kişilerin daha az hasta olduğu görülür. Mutlu evlilik ve ilişkiler aşk ve seks anjin ve mide ülseri riskini de azaltıyor. Aile sorunlarını önlüyor ruhu besliyor. Seksin ve aşkın sağlığa olan faydaları böyle…