Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks İçin İyi Ve Kötü Yiyecekler

Sadece birkaç mum yakıp müzik dinleyip seksi hissetmek mümkün olmayabilir. Sağlıklı yaşam tarzı ile daha iyi hissedebiliriz.

Yiyeceklerle cinsel yaşamı harekete geçirmek veya engellemek mümkün. Bazı gıdalar ruh halini ve libidoyu öldürür bazıları artırır.
Çilek, iyi seçimlerden biridir. Seksi hissettirir çünkü kadında ve erkekte dolaşımı hızlandırır erkeklerde cinsel işleyiş açısından iyidir, kalp ve damarları kuvvetlendirir antioksidan içerir. C vitamini içerdiğinden sperm sayısını artırır, metilksantinler içeren bitter çikolata ile çilek ikilisi libido dostudur.

Alkol cinselliği öldürür. Şarapla sosyal olursunuz ama aşırıya kaçan alkol tüketiminde gece kötü biter. İstek, uyarılma, duyarlılık azalır. Güvensizlik ortaya çıkar.
Avokado iyi bir seçimdir. Kalbi güçlendirir, kan akışını hızlandırır. Ayrıca antioksidan özellikleri, potasyum, E vitamini ve B6 vitamini bakımından zengindir.

Badem de yararlıdır. Çinko ve selenyum içeriği cinselliği artırır. Vitamin, mineral ve E vitamini deposudur. Kısırlığa ve üremeye birebirdir. Seks hormonları üretir libido artırır.
Biftek kötü bir seçimdir. Doymuş yağ ve kolesterol içerir. Ağır beslenmede kan dolaşımı ve cinsel fonksiyonlar kötü etkilenir. Diyabet, tansiyon, kalp hastalıklarına sebeptir.

Tatlı patates erektil bozukluğa birebirdir. Yüksek tansiyonla savaşır potasyum içerir.
Susam cinsel sağlığı güçlendiren çinkoyu içerir. Sperm üretimini canlandırır.

Karpuz. Popüler yaz meyvesi libidoyu artıran potansiyele sahiptir. Kalorisi düşüktür.
Yağlı gıdalar ise her koşulda uzak durulması gerekenlerdir. Kan akışını engeller.