Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks Hayatınızı Canlandıracak Egzersiz Önerileri

Egzersiz yapmak sağlığı olumlu etkilediği gibi seks hayatınızı da güzelleştirir. Esneklik, dayanıklılık, kas kuvvetine yardımcı olan seks egzersizlerine bakalım. 

Ağırlık kaldırma. Vücut geliştirme seks hayatı için idealdir. Cinsel dürtüyü artırırken kadın ve erkek hormonlarını harekete geçirir. Üst beden gücünü artırır ve fazla yorulmamanız gerekir.

Kegel. Pelvik yani genital bölge ve karın arası kaslarını çalıştırır. Kas tonlama, dayanıklılık ve kontrolü sağlar. İyi bir seks egzersizidir. Kasılmaları ve idrarı düzenler. Orgazmı kolaylaştırır.

Yoga. Yeni pozisyonlar katar maksimum zevk almanızı sağlayan hareketler bütünüdür. Esnetir, enerji verir ve görünümü fitleştirir. Duruşunuzu düzenler.
Hızlı yürüyüş. Özellikle tempolu aerobik ve yürüyüş ileri yaşlarda erkeklerde cinsel fonskiyon bozukluğuna iyi geliyor.

Kan dolaşımını artırır cinsel organlara kan akışı sağlar. Güçlü ve uzun süreli ereksiyon yaşanır. Boşalma düzenlenir. Cinsel performansınız artar.
Yüzme. Yüzücülerin seks hayatı diğerlerine göre %40 daha gelişmiştir. Kilo kaybını desekler sağlığı geliştirir bunlar da cinselliğe yansır. Dayanıklılık ve esneklik verir.