Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks Hayatınız Neden Geri Planda Kalıyor?

Uzun süreli flört ilişkileri ya da evlilikler zamanla sekse olan ilgiyi azaltıyor belki de.

Çiftlerin en büyük sıkıntılarından biri seks hayatının geride kalması. Libido azalıyor ilgi kaybediliyor. Erektil sorunlar ve kalp hastalıkları gibi altta yatan bazı nedenlerden dolayı sekse istek azalıyor. Avustralya’da yapılan çalışmalarda erektil disfonksiyon ve kalp hastalığı olan erkeklerde sekse ilgi kaybı ve güçte azalma gözlenmiştir.

Şiddetli erken ölüm riskini artıran kalp hastalıkları kişinin yaşamını alt üst ediyor. Ereksiyon sorunları kalp hastalığı habercisi olabiliyor. Koroner arter hastalıklar %60 oranında cinsel sorunlardan kaynaklanabiliyor. Sorun yaşayanların hemen profesyonel destek ve yardım almaları doktora gitmeleri öneriliyor. Düşük libidonun altında yatan ciddi sorunlarınız olabilir.

Diyabet, menopoz, tiroid, depresyon veya düşük testosteron düzeyi gibi 5 ana başlık söz konusudur. Kontrolsüz kan şekeri düzeyleri vajinal kuruluk, mantar enfeksiyonları, orgazmda ve cinsellikte rahatsızlık, ilgi ve zevk kaybı yaşatır. Menopozda hormonal değişimler vajinayı da değiştirir. Tiroid kaybı hormonları ve istekleri geriletir. Depresyon ve düşük testosteron ise bilindiği gibi direkt seks hayatınızı hedef alır.