Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks Hayatı Yaşamayan Milyonlarca Kadın Var

Üzücü bir durum ama gerçek. Seks hayatı olmadan cinselliği yaşamadan birçok kadın yıllarını geçiriyor.

Aslında bu durum çok sağlıksız ve uzmanlar tarafından önerilmiyor. Doğumdan sonra yani anne olduktan sonra eşlerine vakit ayırmamaya başlayan kadınlar adeta bebeklerine tapıyor ve erkek faktörünü unutuyor ve uzaklaşmaya başlıyor. İstatistiklerde aldatma, boşanma, evlilik sorunları çocuktan sonra artıyor.

Anneliğin dışında hastalıklar, maddi manevi sorunlar, yaş ilerlemesi, menopoz gibi çeşitli nedenler de var. En az 1 çocuğu olan 553 anne ile yapılan aile anketinde, %36 oranında uzun süreli seksten uzak durulduğu ortaya çıkmıştır. %27 oranında birkaç hafta boyunca cinsellikten kaçınılmıştır. %5 gibi küçük bir halka seks hayatına erken dönebilmiş ve birkaç günden sonra kendine gelmiştir.

Ebeveyn olmak demek seksten uzak kalmayı gerektirmez. Sağlıklı bir cinsel yaşam uzun yıllar boyunca sürdürülmelidir. Uzun süreli ve mutlu evliliğin sırrı cinsellikten geçer. Aşk ve tutku bebekten sonra ölmemelidir. Kadın, kendini kapatmamalıdır. İlişki terapistine gitmekte eşinizle konuşmakta her zaman fayda olacaktır.