Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Seks Bağımlılığı Neden Oluşur, Ayrıntıları

Seks bağımlılığı genelde romantik zaafları olan kişilerde ortaya çıkan psikolojik bir durumdur.

Kendine bile itiraf edilemeyen bir durumdur bazen ve yüksek bir cinsel dürtüye mahkum olunu. Bilim adamları bu kişilerin beyin tepkilerini incelemiştir. Seks bağımlıları genelde kötü travmatik olaylar sonucunda cinsel hayatlarına yönelerek bu durumların üzerini örtme fikrini bilinç altında barındırıyor.

 

Ruhsal bozuklukların teşhisinde önemli bir faktör. Cinsel davranış ve alışkanlıklar seks bağımlılığı da denilen hiperseksüalite genelde 18 ila 39 yaş arasındaki kişilerde gözleniyor. Kadınlarda da gözlenen bu durum erkekleri 3 kat daha fazla etkiliyor.

 

Hoş ve hoş olmayan fotoğraflar gönüllüler tarafından duygularını ve seks hayatlarını yansıtıyor. Çalışmada incelenen bu fotoğraflar durumu açıklıyor. Erkek ve kadın ilişkileri her yönüyle bağımlılar tarafından fotoğraflanmış romantik görüntülerin yanı sıra parçalanmış birçok obje de görülmektedir.

 

Bu kişiler genelde uyuşturucu bağımlıları da olabiliyor. Beyin aktivitesindeki bu değişim sonuca yansıyor. Seks bağımlılığı bir noktada sapkınlığa dönüşebiliyor. Cinsel istek ve libido fazlalığı tedavisi için bir terapistle görüşmek gerekmekte. Nörolog ve psikologlar en uygun yolla kişileri analiz edecektir.