Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sağlıksız Atıştırmalıklar Ve Ara Öğünler

Çocuklar dahil herkes lahana, havuç, brokoli gibi şeylerle beslenmiyor ve damak tadının peşinden gidiyor.

Aralarda aperatifler kaçamaklar iyi geliyor. Tüketiciler ne yazık ki sağlıksız atıştırmalıkların farkında bile değil. İşlenmiş gıda endüstrisi sağlığımızla oynuyor. İşte en sağlıksız ve kötü atıştırma önerileri.

Ev yapımı patlamış mısır. Büyük boyda olanlarını daha çok severiz. Tahıl ve diğer besin içerikleriyle aslında sağlıklı olan mısır, popcorn olduğunda işler değişir mi? Özellikle bol yağ ve tuzlu olanlarından uzak durun. Kokusu sizi kandırmasın. Kalori ve yağ oranı fazladır. Bir iki avuç popcorn bile size pahalıya mal olabilir.

Peynirli cips ve kıtır atıştırmalıklar. Misafirlere, dostlarınıza ve aile içinde sunacağınız ara öğünlere bunun gibi sevimli atıştırmalıkları yakıştırıyorsunuz. Yağ ve tuz oranı sınırda olan bu ürünler obezitenin nedenidir ve damarları tıkayabilir. Çocukları özellikle uzak tutun.

 

Meyve aromalı yoğurt ve meyvemsi diğer atıştırmalıklar. İlave şeker, yağlı süt ürünleri, mısır nişastası, yüksek fruktoz mısır şurubu, koşer jelatin ve trikalsiyum fosfat içerir.

Bunlara ek olarak tahinli ay çöreği, simit, elma sosu veya şurubu ile yapılan atıştırmalıklar, çikolatalı pudingli ürünler, donut ve muffinler sağlıksız ara öğün seçenekleridir.