Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sağlık İçin Servete İhtiyacımız Var Mı?

Kişisel spor antrenörü ile çalışmak, estetik yağ aldırma operasyonlarına paralar saçmak, pahalı ithal ilaçlarla sağlıklı olmayı umut etmek hem maddi anlamda kayıplara neden olacaktır hem de boş çabalardır.

Sağlık için paraya pula servete gerek yok. Bilinçli ve istekli olmak yeterli. Sağlığınız için yatırım yapabilirsiniz elbette. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için para harcanabilir. Düzenli egzersiz yapın. Hem daha fazla kan dolaşımı olur ve zihniniz daha iyi çalışırken vücudunuz zinde kalır. Zor hastalanırsınız. Verimliliğiniz artar enerjik ve başarılı olursunuz. Hem paranız cebinizde kalsın hem de sağlıklı bir şeyler yapın, ne dersiniz? İşte birkaç öneri.

İşe ya da bir yerlere bisikletle gidin. Bisiklet iyi bir spordur ve benzine gerek duymaz. Daha tutumlu bir beslenme düzenine geçin. Pahalı yerler yerine sağlıklı salatalar, ev yapımı sandviç ve çorbalara yönelin. Ter kaybettikçe su tüketin. Kahvaltı için ev yapımı protein menüleri hazırlayın.

 

Bir para harcayacaksanız da önceden iyice düşünüp araştrın. Arkadaşlarınızla ortak ödemeli programlara katılın. Satın almadan ya da başlamadan önce ücretsiz deneme talep edin. Yaptıklarınızı kaydedin ve ihtiyaç duydukça buradan bakıp öyle karar verebilin.