Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Sağlığınız İçin Faydalı Ve Zararlı Sandviçler

Kötü seçimlerden biri, orijinal hindili sandviçtir bu sandviçte yağlı et kullanılır. Kuyruk yağıyla birlikte 831 kalori, 35 gram yağ, 14 gram doymuş yağ ve 2.5 mg tuz bulunur.

Salam ve peynir ile birlikte kalori miktarı katlanır.
Bu seçeneği sağlıklı bir hale getirmek için, füme hindi eti kullanılmalıdır. Yağsız et seçilmelidir. 1 gram doymuş yağla toplam 6 gram yağ bulunmalıdır. 353 kalori bulunur. Az tuzlu ürünler seçilmelidir. Marul, turşu, domates az miktarda mayonez konulabilir.

 

Arby’nin hindi kızartmasından oluşan sandviçi yine sağlıksız bir seçimdir. Bacon fresh sandviçte pastırma, hindi, marul, domates, peynir ve çiftlik sosu bulunur ve büyük boydadır. 810 kalori 36 gram yağ ve 3 gram tuz ihtiva eder. Hamburger ve patates kızartması eşliğinde kalori bombasıdır.
Bunun sağlıklı şekli de şu olmalıdır, dana rosto biftek eti kızartılmamalıdır. Sos ve yağ ek olarak kullanılmamalıdır. Yağsız ve az miktarda peynir ile mayonez katılabilir. 360 kaloriye düşer.

 

Burger King’in kötü bir sandviçi, kızartılmış, çok yağlı, kremalı ve soslu tavuk sandviçidir. Tavuk derisinin yağı ve diğer malzemeler kalori bombasıdır. 800 kalori bulunur.
Bunu 370 kaloriye düşürebiliriz. Marul, domates, ızgara tavuk fileto, turşu, soğan ve hardal eklenebilir.