Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Saçlarınızı Yazın Olumsuz Etkilerinden Kurtarın

Yazın heyecanlandıran ve bizleri mutlu eden etkisi, güneş, deniz ve kum eşliğinde şahane bir hal alırken tatil dönüşü ve sonbahar aylarının girmesiyle beraber saçlarımızda da sonbahar hüznü yaşanır. Yazın olumsuz etkileri ve saç dökülmesinin en fazla yaşandığı sonbahar döneminde saçlar, hiç olmadığı kadar bakımsız ve cansız kalırlar. Bu duruma dur demek tabiki de mümkün;
Nasıl mı?
Öncelikle ilk yapmanız gereken; kırılan saçlarınızdan kurtulmak olmalıdır. Kırıklarla dolu saçlara ne kadar bakım yapılırsa yapılsın yine kötü bir görüntüye sebep olur.
Sık sık saç yıkama alışkanlığınızdan vaz geçin: Yaz aylarında sürekli yıkanan saçlarınız biraz dinlenerek kendi ürettiği yağ ile bakımlansın. İlk başlarda yağlanma sonucu kötü görüntüden dolayı şikâyet edebilirsiniz. Fakat zamanla saçlar bu duruma alışarak geç yağlanmaya başlayacaktır. Aynı zamanda kendi ürettiği yağ ile beslenerek canlı ve dolgun bir görünüm sağlayacaktır.

Saçlarınız İçin Doğru Beslenin: Doğada bulunan besinlerden faydalanarak içten gelen bir bakım ile saçlarınızda sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Balık, kuruyemiş ve meyveler sayesinde ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.
Yoğun bakım uygulayın: yazın kavurucu etkisiyle güçsüzleşen saçlarınızı takviye protein ve keratin içeren ürünler ile besleyin. Her hafta düzenli bir bakım sayesinde çok ama çok güzel ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.